https://mil.in.ua/uk/news/zsu-peredano- ... i-tehniky/ Підрозділи Збройних сил України отримали 132 зразки озброєння та військової техніки, 38 одиниць засобів зв’язку та 78 приладів спостереження. ... Збройні сили отримали модернізовані танки Т-64 і Т-72. Новітні бронетранспортери, бойові машини піхоти та тактичні броньовані машини, а також сучасні комплекси радіоелектронної боротьби та засоби спостереження.
Сэнсэй писал(а):https://inforesist.org/v-vms-rasskazali ... ssion=true Украинский мобильный ракетный комплекс «Нептун» могут передать на вооружение ВМС уже в 2021 году.
Ракетный комплекс «Нептун» принят на вооружение Вооруженных Сил Украины 23 августа, 16:03 Сегодня министр обороны Украины Андрей Таран подписал приказ о принятии на вооружение Вооруженных Сил Украины берегового ракетного комплекса 360МЦ «Нептун». Об этом сообщает официальный сайт оборонного ведомства.
Документом определены основные тактико-технические характеристики берегового ракетного комплекса 360МЦ, технические условия и общие требования к комплексу.
Напомним, что около месяца назад главный конструктор КБ «Луч» Олег Коростелев рассказал, что первый дивизион противокорабельных ракет «Нептун» наземного базирования сможет заступить на боевое дежурство через 10-12 месяцев после принятия на вооружение.
Испытания ракетного комплекса успешно завершились в июне. Тогда две впущенные с полигона Алибей в Татарбунарском районе Одесской области ракеты поразили две морские цели на расстоянии примерно в 80 км.
«В ходе учений Тихоокеанского флота “Океанский щит – 2020” 27 августа возникли проблемы на атомной подводной лодке “Омск” проекта 949А «Анте́й» (по кодификации НАТО — Oscar-II), вооруженной крылатыми ракетами 3М45 (П-700).
В ходе пуска из подводного положения ракета застряла в пусковом контейнере вне прочного корпуса корабля, из-за чего лодке пришлось всплыть в надводное положение в нейтральных водах недалеко от Аляски, на виду у американцев.
Об инциденте сообщило Северное командование Вооружённых сил США в твиттере:
…Лодка дрейфует в надводном положении, американцы фиксируют интенсивный радиообмен российских кораблей и своими истребителями отгоняют от лодки патрульные Ту-142.
В ночь на пятницу американские истребители F-22 при поддержке воздушных танкеров К-135 перехватили три группы российских патрульных самолетов Ту-142, которые вошли в зону ПВО Аляски. Шесть российских Ту-142 приблизились к побережью Аляски на 50 морских миль и пять часов находились там в международном воздушном пространстве.Добавлю, что решение командира “Омска” о всплытии было совершенно правильным в создавшейся ситуации “нарушения обмена веществ в организме корабля”.
Кстати, AПЛ “Омск” является однотипной с “Курском”. Одним словом, “Океанский щит”, как он есть».
Державне підприємство "Житомирський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", передав державному замовнику чергову партію бойових машин піхоти після капітального та регламентного ремонту, зокрема – більше двох десятків БМП-1 та близько десятка БМП-2.
Військову техніку було відремонтовано в рамках державного оборонного замовлення 2020 року.
Працівники підприємства відновили боєздатність усіх систем та агрегатів, замінили несправні прилади, перевірили роботу озброєння тощо. Крім того, в процесі ремонту БМП отримали сучасні навігаційні системи, оптичні прилади та приціли вітчизняного виробництва. Додатково на машини було встановлено фари інфрачервоного випромінювання та освітлювальні фари з використанням сучасних діодних ламп. Частково на певних зразках відремонтованої техніки було використано гусенічні стрічки власного виробництва ЖБТЗ.
Міністерство оборони України та вітчизняний виробник керованих артснарядів – державне підприємство Науково-виробничий комплекс «Прогрес» (м.Ніжин) дійшли згоди щодо пришвидшення робіт з прийняття на озброєння української армії нового засобу ураження.
Окрім заміщення російських комплектуючих, частка яких у 152-мм керованому артилерійському боєприпасі «Квітник» сягала 70%, було збільшено дальність пострілу, завадозахищеність, запроваджене цифрове програмування боєприпасу перед пострілом.
Серед нових деталей уламково-фугасного «Барвінку» – нова головка самонаведення (ГСН), що стала меншою та легшою (вага зменшилась з 3,5 до 2,5 кг):
Головки самонаведення до високоточних артбоєприпасів української розробки та виробництва (праворуч - нові)
Тепер ГСН це уніфікований блок, який підходить для комплектування боєприпасів калібру 155 та 152 міліметрів, а також для снарядів та мін калібрами 122 та 120 міліметрів:
Артилерійські боєприпаси «Квітник»/«Барвінок» (152/155мм) та «Карасук» (122 мм)
Використання уніфікованої головки самонаведення наведення у всій лінійці калібрів високоточних снарядів, за умови їх серійного виробництва великим партіями, дозволяє значно зменшити її вартість.
За заявами розробників керований снаряд забезпечує ураження танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд (ДОТів; ДЗОТів; будівель, пристосованих для оборони тощо); самохідних та буксированих артилерійських гармат; командних, центрів керування, вузлів зв’язку; мостів та водних переправ; бойових, десантних і транспортних кораблів тощо. Він також здатний вражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м/с (36 км/год) з ймовірністю у 90%.
Дальність стрільби «Барвінком», як заявлено розробником, становить понад 20 км. Маса керованого снаряду не перевищує 48 кг. Маса бойової частини – 8 кг. Довжина пострілу з керованим снарядом становить 1200 мм.
Зараз для цілевказання потрібен оператор з лазерним підсвітлювачем цілей, що має діяти поблизу лінії зіткнення з ворогом, бо прилади підсвітлювання забезпечують «підсвітку» цілей на дистанціях до 5 км. Це створює суттєві ризики для бойової роботи.
Тому цілком логічним виглядає перекладення функції підсвітлювача на безпілотні розвідувальні комплекси. На кшталт того ж БпЛА Bayraktar TB2, що вже є у складі Збройних сил України.
До корабельно-катерного складу ВМС України включено малий броньований артилерійський катер «Костопіль». Про це повідомляє АрміяInform.
Катер прийнято після успішного завершення всіх етапів заводських та державних випробувань.
Це 7-й корпус із серії катерів проєкту 58155 (малий броньований артилерійський катер), збудований на суднобудівному підприємстві «Кузня на Рибальському».
МБАК «Костопіль» почали будувати 2018 року та під час закладки восьмого малого броньованого артилерійського катера та третього десантно-штурмового проекту 58503 типу «Кентавр-ЛК» у лютому 2019-го року на підприємстві проводили роботи з його збирання.
Спуск на воду 7-го МБАКу відбувся 3 квітня 2019-го року.
В липні 2019-го він був помічений в Києві під час заводських випробувань.
Перехід до Одеси був здійснений наприкінці вересня-початку жовтня 2019-го року, де його було помічено в районі Черкас під час переходу мосту.
Совместное патрулирование воздушного пространства Украины с заокеанскими коллегами проводили отечественные авиаторы В конце этой недели через территорию Запорожской области в сторону Азовского моря и обратно пролетали три стратегических бомбардировщика ВВС Соединенных Штатов Америки В-52Н.
Компанию им составили украинские истребители МиГ-29 и Су-27. Это было плановое патрулирование для отработки слаженных действий стран НАТО и партнеров. Минобороны не исключает, что подобное сотрудничестве в сфере коллективной безопасности будет иметь продолжение.
— Утром 4 сентября американские бомбардировщики вылетели с авиабазы Ферфорд в Великобритании, пролетели над территорией Европы, где их сопровождали истребители ВВС стран НАТО и ключевых партнеров Альянса, — сообщило командование Воздушных Сил ВСУ на своей странице в фейсбук. — Украинские военные летчики встретили В-52 на польской границе, провели по территории Украины до побережья Азовского моря и в обратном направлении.
Отметим, что военные самолеты США впервые вошли в воздушное пространство Украины.
Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод", що входить до складу державного концерну "Укроборонпром", достроково виконало державне оборонне замовлення на ремонт та модернізацію БРДМ-2Л1.
В рамках контракту замовник отримав близько 50 броньованих розвідувально-дозорних машин.
В процесі модернізації фахівці підприємства покращили тактико-технічні характеристики базової машини БРДМ-2. Зокрема, було змінено ергономіку машини за рахунок бокових люків із посиленим бронюванням, а також встановлено тепловізори та сучасні засоби зв’язку і навігації, які відповідають стандартам НАТО.
Продукция “Украинской бронетехники” вызвала интерес у силовых структур Индонезии. 07 СЕН 2020, 21:33 На техническую базу ООО "Украинская бронетехника" 4 сентября с официальным визитом прибыла делегация Министерства обороны Республики Индонезия. https://www.autocentre.ua/news/sobytie/ ... 63192.html