Страница 1 из 1

Вопрос юристам по трудовому законодательству

Добавлено: Пт дек 11, 2015 17:49:27
Lisichka
У нас тут местный Голова сельрады (плохой человек) "просит" уйти с посад бухгалтерию, чтобы своих набрать. Люди на камеру дали показания, что да, что говорил и когда. Думаю, что и заявы напишут. Подскажите процедуру, как его наказать?

Re: Вопрос юристам по трудовому законодательству

Добавлено: Пт дек 11, 2015 20:57:24
Natali
Я не юрист, но в теории при незаконном увольнении подают в суд о восстанавлении на работе, за время вынужденного прогула компенсируется средний заработок (если суд будет выигран).
Ну и кроме этого есть статья в ККУ
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/234 ... 7469864039
Стаття 172. Грубе порушення законодавства про працю

1. Незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" іншою особою, а також інше грубе порушення законодавства про працю -

караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, -

караються штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

{Стаття 172 в редакції Закону № 77-VIII від 28.12.2014}

Стаття 173. Грубе порушення угоди про працю

1. Грубе порушення угоди про працю службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, а також окремим громадянином або уповноваженою ними особою шляхом обману чи зловживання довірою або примусом до виконання роботи, не обумовленої угодою, -

карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Ті самі дії, вчинені стосовно громадянина, з яким укладена угода щодо його роботи за межами України, -

караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Re: Вопрос юристам по трудовому законодательству

Добавлено: Чт дек 17, 2015 22:15:36
ДВОЙНЯШКИ
І в мене питання. Чи може працююча людина бути одночасно й директором ОСББ (ОСН чи як його там)?

Re: Вопрос юристам по трудовому законодательству

Добавлено: Пт дек 18, 2015 18:43:37
gns79
ДВОЙНЯШКИ писал(а):І в мене питання. Чи може працююча людина бути одночасно й директором ОСББ (ОСН чи як його там)?

Можна, якщо така можливість передбачена Статутом