Расскажите Всем о своем городе.
Write comments

Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пт дек 08, 2017 14:08:14

Хтось колись просив викладати всі замітки про наші поневіряння на чужині в окремій темі. Може, комусь буде корисно, хоча й не разраховую, що це комусь буде дійсно цікаво. Познаходжу згодом свої попередні дописи та попереношу сюди теж - про ліцей, про садочок тощо.
А поки почнемо із того, у скільки нам стає аренда та супутні розходи на комуналку, навіть враховуючи те, що ми (самі того не усвідомлюючи) оселилися в досить таки дорогому та престижному передмісті Варшави.
Плануючи переїзд планували і бюджет, виділили до 1000 евро на все, що стосується житла в місяць. На момент переїзду це було приблизно 4150 злотих. Хотілося спробувати життя в приватному будинку або сегменті (таунхауз), але після перегляду з півтора десятка варіантів зрозумів, що не варіант. Те, що було більш-менш недалеко від Варшави, було далеко за 4000 злотих, або не влаштовувало конструкцією, відсутністю хоча б клаптика землі тощо. Дуже сподобався сегмент у передмісті Бялолєнка. Дуже все із розумом було там зроблено, включаючи Smart-House, інтегрований у систему опалення камін, великий клапоть землі, гарних сусідів, ціну - 3600 аренда + 550 вся комуналка на дім у 200 квадратів. Але... Логістики було нуль. Доїзд до міста лише електричкою, яка взимку може і не приїхати, до найближчого нормального ліцею малому їхати мінімум 1,5 години у найкращому випадку. Садочків та шкіл навколо немає, маркетів та молів теж. Вузька дорога перетворюється на міцний корок вранці та ввечорі. Отже, класний варіант, якщо працюєш із дому та не їздиш до міста, але не для сім'ї, в якуій діти навчаються і навчатимуться найближчими роками.
Час спливав, треба було виходити на роботу, а нічого нормального, що одразу ж сподобалося б, не було... І тут підфартило - зняв на кілька діб бюджетну гостішку біля Містечка Віланув. Вечірня прогулянка, яка відбулася цим кварталом, розмова із дівчиною, що допомагала у пошуках, переконали в тому, що квартира тут і квартира в Києві - дещо різні поняття. Тут - це апартаменти в 2-3 поверховій забудові із повною інфраструктурою та логістикою. Величезна кількість парків та зелених зон навколо, абсолютно адекватний міський транспорт.
Подивилися десь із десяток варіантів в різних частинах міста, але ця квартира у Констанцині була першою та стала тією самою, що запала в душу із першого погляду. 100 квадратів, середній поверх будівлі із газобетону з утепленням, великий салон із каміном, три кімнати, кладова і гаражі в цокольному поверсі, власне паркомісце на закритому майданчику під охороною. Свого огрудку немає, але на подвір'ї є великий дитячий майданчик із баскетбольним кошиком для дорослих, альтанка загального користування, де можна навіть шашл заварганити, футбольний майданчик для дітей. До автобусної зупинки 50 метрів. В радіусі 2 км - супермаркети, парк, будинок культури, спа-центр із соляною шахтою, трохи далі - великі моли та дизайн-аутлет типу нашої Мануфактури. Але, якщо чесно, все це я відкривав вже після заселення, так мені сподобалося саме місце в оточенні лісів, парків та варшавського ботанічного саду поруч із річкою. Осєдло закрите під цілодобовою охороною, на ньому є 10 будинків по 24 квартир в кожному. Дуже боявся, що сім'я не захоче жити не в самій Варшаві, але вони побачили і теж закохалися.
Старшого сина взяли одразу до двох ліцеїв - на Вілануві (12 км від нас, або 20-25 хв. автобусом, або вєліком широченним велопроспектом вздовж траси на Варшаву) та у Пясечному (5 км від нас, 7 хвилин автобусом, 15 вєліком чи самокатом). Обрали ближчий через те, що він сильніший та конкурує реально із ліцеями Середмістя Варшави, але у той самий час діти в ньому досить прості та з близьких нам за статусом сімей, бо не хотілося повторювати звитяги Кловського ліцею. Навчання безкоштовне, поборів немає. Загалом здали десь 80-90 злотих на страховку школярів, учнівський квиток, формену краватку та вилазку на природу для тімбілдінгу, про який я вже писав. Наразі додали 10 злотих, бо у ліцею змінився "Патрон" через декомунізацію, раніше вони носили ім'я 1-ї дивізії Косюшко, отже треба краватки переробляти. )))) Ну й підручники малий придбав на аукціоні в школі за наш кошт. Має додаткові із польської мови, і рейтинг навчання в нього із деяких предметів вже вище середнього у класі, бо як із мовою все краще та краще. Російсько- чи україномовних дітей у школі немає, тому занурення в сесредовище у нас 100%. Три рази на тиждень із компашкою друзів із класу рубаються у настільний теніс після уроків у школі, по 2-3 години. При школі будують величезний спорт-комплекс, напроти - міський парк із полем для мініфутболу та баскетболу (абсолютно нові), плануємо із ним навесні почати іздити туди грати у стріт-бол. Продовжує займатися на гітарі вдома, а з нового року відновимо практики айкідо у Федераціі в Варшаві. У планах ще басейн у Констанцині, але ніяк не дійдемо до нього. Отже, дитина нещодавно зізналася, що він після київського ліцею тут як заново на світ народився. :D
Дрібнота вже шпрехає по-польську повним ходом навіть вдома, поправляє мене та дружину, якщо говоримо щось не так, як треба. На різдняному ранку співатиме пісеньку та гратиме круля. Садочок у наз за 800 метрів, приватний, у будинку в приватному секторі практично у сосновому лісі. Вступний внесок у садочок склав 650 злотих, щомісяця сплачуємо 1100 злотих та десь 120-150 за додаткові заняття із екології із елементами англійської, кераміки та гімнастики. В садочку 2 рази на тиждень знаходиться перевіряюча із департаменту едукації, яка стежить за тим, як виконується державна програма. Вона ж практично замінила Даніку бабусю, коли в нього була адаптація в перший місяць, і він дуже сумував за Києвом та своїм колишнім садочком. Взагалі, вихователі від нього в захваті. І він від них теж. Вуєк Олек перестав спілкуватися із ним російською на наше прохання місяців з два як, прогрес одразу помітили всі.
Квартира. Я вже писав, що тут спалачують комуналку не так, як у нас, а за системою залічки, тобто авансом. За період у півроку вираховують середньомісячну платню, яку вносиш наступні півроку (хоч щомісяця, хоч одразу). У мене залічка включає квартплату, вивіз сміття, опалення та воду, паркомісце та охорону. Через півроку контролер зніме показники лічильників води та тепла біля моєї квартири та вирахує реальне середньомісячне, яке маю вносити наступні півроку. Якщо воно виявиться вищим за ту суму, що я сплачував, я доплачу за ті півроку, що пройшли. Якщо ж нижчим, то переплату врахують в майбутньому. За словами приятелів коливання зазвичай не перевищують 50-100 злотих за півроку. Як воно буде в нашому випадку - побачу вже за місяць, бо квартира стояла порожня півроку і розмір залічки ми із хазяїном вираховували на базі його власної залічки - квартира трохи більша, з огрудком, але їх там троє. Отже, поки аренда в мене складає 3000 злотих + 750 залічки + світло за лічильником. Рахунки за світло приходять раз на 2 місяці. Останній спеціально додаю, аби показати, що витарти наші тут приблизно такі ж, які були в Києві до бойлерів, навть не зважаючи, що квартира тут більша та більше кімнат. Практично скізь стоять вже ЛЕД-лампи, лишилося замінити лише кілька. Ну і вартість за кіловат виходить десь 4,5 гривні за теперишнім курсом. Нажаль, у нас немає можливості встановити двотарифний лічильник. Наш провайдер не мав поки що такої пропозиції, але в майбутньому хочу таки провентилювати цю тему, бо як мінімум посудомийка та пралка могли б спокіно працювати вночі.
Подобається тут неймовірно, на обійсті є кілька квартин на продаж, може через рік-два щось і собі придбаємо. Фатично, іпотека як на вторинному, так і на первинному ринку буде не вища за розмір арендної платні. Отаке...
K2.jpg

Faktura.pdf
(154.84 KiB) Скачиваний: 112
STORM

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пт дек 08, 2017 14:55:06

Интересно , спасибо. Рассказывай дальше как будет время.
Sysopaty

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пт дек 08, 2017 15:05:37

STORM писал(а):Интересно , спасибо. Рассказывай дальше как будет время.


+1
Sysopaty

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пт дек 08, 2017 15:19:13

Прочитал. Спасибо.

Для семьи с детьми, первично - инфраструктура. При этом больше заточена именно на детей. Папа семейства это понимает как никто другой. :)
У меня все хотелки и желания насчет своего дома, но пока дети учатся остается только мечтать.
BMB

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пт дек 08, 2017 16:44:04

Sysopaty писал(а):У меня все хотелки и желания насчет своего дома, но пока дети учатся остается только мечтать.


А потом дети вырастают, выучиваются и уезжают. И вот вроде ж уже можно ... Но возникает вопрос: А зачем?
Се ля ви
oreh

[Удалено]

Пт дек 08, 2017 16:46:06

Сообщение было удалено | удалил: oreh | Пт дек 08, 2017 16:46:15.
Valiko

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пт дек 08, 2017 23:23:43

BMB писал(а):А потом дети вырастают, выучиваются и уезжают. И вот вроде ж уже можно ... Но возникает вопрос: А зачем?

:!:
Не ожидаешь, но ты становишься совсем другим, когда разъезжаются дети.
И многие ценности (особенно материальные) кардинально переоцениваются. Это факт!
Kostya

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Сб дек 09, 2017 22:46:34

Придбали сьогодні домашню тваринку. ;)
sauron

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пн дек 11, 2017 14:45:50

костя пиши на Русском плиз :mrgreen: тяжело читать
BIS

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пн дек 11, 2017 14:53:52

sauron писал(а):костя пиши на Русском плиз :mrgreen: тяжело читать

Скажи спасибо что не на польском :mrgreen:
К фоткам боком мы уже привыкли. И к мове привыкнем :D
Sysopaty

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пн дек 11, 2017 15:24:01

BIS

:)
Sysopaty

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пн дек 11, 2017 15:24:55

Мы с Костей разминаем шею и потихоньку (и бесплатно :roll: ) учим польский.. :D
Kostya

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пн дек 11, 2017 16:01:42

Sysopaty
Не понял, фотка в заглавном посте снова наклонилась?
Я же уже и так извращаюсь - пересылаю на рабочий комп, в винде переврорачиваю в правильный ракурс и только тогда вставляю в текст своих сообщений. :?
Так вот я вижу эту фотку правильно и в Сафари, и в Фаерфоксе, и в Эксплорере. 8)
oleg_t

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пн дек 11, 2017 16:09:36

Kostya писал(а):Так вот я вижу эту фотку правильно и в Сафари, и в Фаерфоксе, и в Эксплорере. 8)

Я тоже :D
Kostya

Re: Костянтин в Konstancine - як воно там.

Пн дек 11, 2017 16:22:15

Тому, кто подскажет, как убедить мой огрызок снимать фотки и не переворачивать их при загрузке на форум без дополнительных танцев с бубнами, - выставлю вкусный коньяк. :wink:
Чур, не предлагать перейти на айндроид. У меня он тоже есть. 8)
Write comments