Не много обо всем. От рыбалки до вышивания крестиком.
Write comments

Шукаю малюнок на вишиванку...

Чт авг 29, 2013 20:58:49

Щось захотілося мені власну сорочку-вишиванку. Але не з магазину чи ринку... Поясню чому. Колись у дитинстві був у Львові на екскурсіі. Завітали до однієі школи, де учні збирали та відтворювали орнаменти, що використовували в різних регіонах Украіни. Кожен із них щось означає... Кольори, форми, є навіть чоловічі та жіночі символи, що трансформувалися із давніх давен дохристиянських часів. Послухали, подивились та поклали інфу у відділенний куток мозку.
Кілька тижнів тому почав це питання вивчати та намагаюся знайти орнаменти краів, де я народився, або звідки моі предки: Херсонщина, Миколаівщина; та дружина та іі предки - Киівщина та Чернігівщина. З півднем та північчю нашоі краіни важко... Інформаціі вкрай мало. Тому буду вдячний кожному, хто відгукнеться і щось пришле, але разом із історією орнаменту, його значенням. :wink:
Sandra

Re: Шукаю малюнок на вишиванку...

Чт авг 29, 2013 21:04:11

Kostya писал(а):Щось захотілося мені власну сорочку-вишиванку. Але не з магазину чи ринку... Поясню чому. Колись у дитинстві був у Львові на екскурсіі. Завітали до однієі школи, де учні збирали та відтворювали орнаменти, що використовували в різних регіонах Украіни. Кожен із них щось означає... Кольори, форми, є навіть чоловічі та жіночі символи, що трансформувалися із давніх давен дохристиянських часів. Послухали, подивились та поклали інфу у відділенний куток мозку.
Кілька тижнів тому почав це питання вивчати та намагаюся знайти орнаменти краів, де я народився, або звідки моі предки: Херсонщина, Миколаівщина; та дружина та іі предки - Киівщина та Чернігівщина. З півднем та північчю нашоі краіни важко... Інформаціі вкрай мало. Тому буду вдячний кожному, хто відгукнеться і щось пришле, але разом із історією орнаменту, його значенням. :wink:

а мы идем в 1й класс.
украиномовний лицей...
Хорошая вишиванка большая редкость...
у меня где-то на форуме есть огромная статья....про вишиванки и значение...
пошукай.....
barabaka

Re: Шукаю малюнок на вишиванку...

Чт авг 29, 2013 21:55:38

У меня есть. Мама вышила когда то. Мне и брату.
Valiko

Re: Шукаю малюнок на вишиванку...

Чт авг 29, 2013 23:09:46

Kostya писал(а):Щось захотілося мені власну сорочку-вишиванку.

Можливо ти вже й знайшов цей сайт:

http://art-time.at.ua/index/0-30

Там є узори, схеми й програми обробки схем, а також дещо про історію.

http://art-time.at.ua/load/katalog_uzor ... 52-1-0-656

Вишиванку одягаю лише на урочисті події, або під настрій...
ZaQ

Re: Шукаю малюнок на вишиванку...

Пт авг 30, 2013 07:17:57

Когда-то наткнулся на такую картинку
| +
Изображение

Может немного поможет, жаль, не имею большего размера и подписей к цифрам.
Write comments