На автомобиле, самолете, поезде, пароходе, да как угодно, хоть пешком.
Поделись интересным рассказом!
Write comments

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 00:34:30

Наступний день був днем роста над собою, день знань .
Ціллю маршрута був острів Шехір, де можна було зупинитись в захищеній від вітрів лагуні і де знаходився відомий "Пляж Кдеопатри", Античний театр і ще деякі залишки античних будівель.
Путь туди йшов при зустрічному сильному вітрі (левентік – це називається) тому приходилось часто змінювати галси. В самій "лагуні" було дуже тихо, порівняно з акваторією, а вода була настільки прозора, що дно вважалось в декільках метрах .
Img_40.jpg
Img_42.jpg

Коли ставили якорь, тут глибина метрів 30. Оце прозорість!
Img_12.jpg

Пляж Клеопатри названо в честь того, що якийсь хан, чи бей, чи фараон, побудував його, дійсно, під приїзд цариці. Але вона так там і не з'явилась. А назва залишилась. Крім пляжу побудували невеликий тевтр, та інші госп будови.
Ходити по землі на острові заборонено. Побудовано ось такі доріжки. Таблички, написи – все на місці. І, що цікаво, немає надписів "ВДВ-91" або "Здесь билі Осман і Ібрагім"
IMG_35 Panorama.jpg

Оце сам пляж
Img_36.jpg
Img_43.jpg

А це амфітеатр
Img_38.jpg
IMG_39 Panorama.jpg

Ніч пройшла спокійно. За двома чоловіками, які чергували тут вдень, навіть квитки нам впарили, увечері причалапала якась моторна калоша і залишились ми наодинці із Клеопатрою на всю ніч.
Якось нереально, неначе це все не зі мною, який 4 дні тому, сидів у сірому й занедбаному місті зі слякотною погодою.
IMG_41 Panorama.jpg

Вранці відпливли назад, затока Кертё майже скінчилась, далі йде сплошна мілина і нічого цікавого.
Ціль сьогодня була зайти в марину Маден у бухті Чамалтібюкю, бо декому схотілось морозива, може там пообідати, а можливо звідти поплисти на обід у вже відомий Чекертмё.
До марини пройшли швидко за вітром відстань 12 миль. Поставили спінакер, доволі легко, що значить вітер попутний. Швидкість збільшилачь вілсотків на 20.
Марина Маден.
Img_28.jpg

Вхід в марину
IMG_29 Panorama.jpg

Ну і бравий шкіпер, якому поки що швартовку не довіряють :)
Img_30.jpg

Морозиво з'їли, помились на халяву в душі марини, перепочили і ще - 24 милі до Чекертмё.
Там вже все знайоме, як і нас пам'ятають, навіть не цікаво. Гуляв вздовж берега, побачив це дерево. Лімони, чи манарини? Але ж березень!!!
Img_22.jpg

Запускали дрона, щось навіть знімали, тільки де вони ті фотки ….
Img_25.jpg

Ніч пройшла, як завжди, спокійно. Вранці підняли на палубу катер, зачохлили його, зачохлили усі вітрила. Далі будемо йти лише на моторі. Піднявся зустрічний вітер, який все дужчає, вже й барашки з'явились на хвилях.
Img_44.jpg

Крім того сьогодні треба закінчити різні орг.питання, тому треба пливти оперативно.
До Бодрума 24 милі, це вже по прямій, без лавірувань, але проти вітру, на дизелі.
Попереду ліворуч о. Караада, праворуч – м.Ешмё, а за ними вже й затока Бодрум.
Img_45.jpg

Фортеця Бодрума (закрита, на ремонті)
Img_46.jpg

Це панорама Бодрума разом з фортом і фортецею
IMG_47 Panorama.jpg

Це ми вже в марині.
IMG_48.jpg
48
Valiko

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 00:43:27

Поки кеп вирішував свої орг.питання, мені за добру поведінку було дозволено прогулятись вулицями міста. Я пам'ятав, що тут повинен десь бути Мавзолей і Амфітеатр
Взяв на рецепшні мапу Бодрума.
Галікарнаський Мавзолей знайшов хвилин за 15. Хоча назвати це мавзолеем важко – лише місце, де він знаходився з кучею каміння. Плюс ще квитки за вхід до цієї кучі. Не вразив, хоча все ж таки відмітився, що там був.
Амфітеатр набагато вражаючий, знаходиться над містом біля окружного шосе
Img_50.jpg

Всередину можна зайти, прогулятись, подивитись на залишки.
Img_51.jpg

Можна навіть сісти помедітувати, і щось собі представити таке, античне
IMG_53 Panorama.jpg

Кажуть, що тут проходять дійсні видовища, концерти, вистави. Цікаво!
Звідси відкривається шикарний вид на Бодрум із затокою.
IMG_49 Panorama.jpg

А біля виходу валяється незрозуміла груда, чи то раритетів, чи вторинної тари, щось, типу пункту приймання амфор у охлоса.
Img_54.jpg

Саме місто щоб дуже вразило, не скажу, але якесь воно чистеньке, охайне і уютне, не дивлячись на своє середньоземноморство.
Центр міста.
IMG_57 Panorama.jpg

Щось там, у фортеці.
IMG_4499.JPG

Сподобалось відношення до землі – самий малюсенький клаптик використовується під квіти, плодові … Молодці!
Img_55.jpg

А що за плоди, не знаю. На вигляд апетитні.
Темнота!!!
Img_56.jpg

Ну от, на цих плодах весіння казка скінчилась, пора і додомку :)
Пообідали, покуштували морозива і увечері – драг нах Ураїна.
Дома все ж краще. Дома – борщ, вареники і сало :smile:
Img_10.jpg
Sysopaty

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 09:50:08

Чудова аристократична подорож. :)


Valiko писал(а):А що за плоди, не знаю. На вигляд апетитні.


Можливо айва.

| +
Изображение
Изображение
тата

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 10:06:02

Оце так ранок понеділка! Зовсім неочікувано побувала в засніжених Карпатах, зустріла весну і погрілась під Турецьким сонечком....І все на одному диханні.....Валеро, це неперевершено! Дякую, і матеріалу тут щонайменше на 3 окремих цікавенних теми))) =D> =D> =D>
Sam

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 11:21:09

Valiko писал(а):
А що за плоди, не знаю. На вигляд апетитні.


Думаю это мушмула. Очень вкусная.
Valiko

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 11:46:34

Sam писал(а):
Valiko писал(а):
А що за плоди, не знаю. На вигляд апетитні.


Думаю это мушмула. Очень вкусная.

Это слово слышал, но никогда не пробовал. Спасибо!

Надо было цапнуть пару штучек на пробу, вспомнить детские набеги на сады.
Думаю, что деда бомжеватого вида, ни бельмеса не понимающего по турецки, не стали бы убивать за это. :)

Жаль, за всеми этими историческими изысками, не было времени побывать на местном рынке, думаю, было бы интересно!
(Вспоминаю Самарканд и Алматы!!!)
ДВОЙНЯШКИ

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 12:14:30

Ідея поділитись враженнями, хоч і не нова :), але напрочуд гарна. Вважаю, треба підтримати.
BIS

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 14:44:52

Valiko писал(а):Я був лише пойнтом, але на нашій ноді у Полтаві у мене була адреса з числом десь у другій десятці.
Зараз не пам'ятаю.
5020 точно було, а потім - Полтава начебто 58, а мій, чи 12, чи то 17, не пам'ятаю.
Щось іще 46 припоминається. :(

Якщо полтавська сітка, то 2:4613/номер ноди.номер пойнта
В мене теж колись нода була.

І да. Наш полтавський суржик, це шось :)

Дякую за чудові фото.
Valiko

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 14:46:20

ДВОЙНЯШКИ писал(а):Ідея поділитись враженнями, хоч і не нова :), але напрочуд гарна. Вважаю, треба підтримати.

В принципі, пост для цього й починався писатись. Хотілось трохи розворушити та відволікти народ.

В Україні зараз повний безлад, стан білої гарячки, зелені чоловічки лізуть із усіх нишпорок.
Населення все це сприймає апатично, навіть підтримує. :evil:
І варитись лише в політичних питаннях - невірно, навіть деструктивно.
Це не означає, що я закликаю до аполітичності. Ні! Та це й неможливо зробити, ми всі заражені нею, політикою.

Але треба ще пам'ятати, що світ навкруги такий прекрасний і багатобарвний, життя дається лише раз, і треба встигнути охопити якмога більше цікавого.
А політика нікуди не подінеться.
Як ненавидів я совок, парашу і усяких хY*льонишів, так і буду ненавидіти, незалежно від того, політаю я на повітряній кулі навкруги земної кулі, чи ні.
Valiko

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 14:48:49

BIS писал(а):
Valiko писал(а):Я був лише пойнтом, але на нашій ноді у Полтаві у мене була адреса з числом десь у другій десятці.
Зараз не пам'ятаю.
5020 точно було, а потім - Полтава начебто 58, а мій, чи 12, чи то 17, не пам'ятаю.
Щось іще 46 припоминається. :(

Якщо полтавська сітка, то 2:4613/номер ноди.номер пойнта
В мене теж колись нода була.

О!!! Деменція - гуд бай!!!
Цифру 46 я назвав вірно :mrgreen:
healix

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 21:22:38

Мушмула то, да )

В Земноморье набирает популярность в последние годы. Даже в супермаркетах продают.
Типа нашли в ней кучу полезного, и закрыли глаза на цианиды )
Но, вкусная. Мне понравилась.
Valiko

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 22:15:34

healix
А цианиды откуда? Не понял.
Это так хранят или входят в состав кожуры там, косточек ...?
healix

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 22:21:19

Ходили слухи, что дерево источает. Какую-то малую дозу. То ли во время цветения, то ли просто так...
Типа, нельзя садить близко к жилым постройкам.
В плодах нет.

Косточки прикольные ещё... Прыгают как мячики )
Valiko

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 22:24:52

Sysopaty писал(а):Чудова аристократична подорож. :)

Так мы ж завсегда так.
Еще когда в студентах между парами ел пирожки-тошнотики с ливером (цена 4 коп, если кто не застал), то всегда отставлял в сторону мизинчик. :smile:

Valiko писал(а):А що за плоди, не знаю. На вигляд апетитні.


Sysopaty писал(а):Можливо айва.


Айва у нас в садочку росте, її знаю.
А це - мушмулою прозивається, добрі люди підказали.
Valiko

Re: Никто никуда не ездит? Не верю!

Пн ноя 25, 2019 22:27:04

healix писал(а):Ходили слухи, что дерево источает. Какую-то малую дозу. То ли во время цветения, то ли просто так...
Типа, нельзя садить близко к жилым постройкам.
В плодах нет.

Косточки прикольные ещё... Прыгают как мячики )

Понятно.
Как это я еще не попробовал? Надо будет как-то.
Write comments