Здесь можно говорить об ЭТОМ без цензуры и чистки
Write comments

Чт сен 09, 2010 17:12:51

Airman писал(а):против фсех этих дебатов о языке

+1
himera_neo

Чт сен 09, 2010 20:46:31

Сэнсэй писал(а):будет идти на языке соседнего государства

у скількох державах державна мова англійська, французька або іспанська. Но там люди не падають на сраку від того, що це мова іншої держави)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Я вже повторював не раз: говорити про державну мову можна, коли ти сам використовуєш її. А остальне - балачки)))))))) Тому дійсно давайте не будемо обсуждати мову. Я рок тому запропонував спілкуватися хочаб тут українською.....ну і що? Багато підтримало мене з так званих шанувальників рідної мови? Пусті балачкию На практиці усі роблять як їм зручно і нас***ти на рідну мову.
Сэнсэй

Чт сен 09, 2010 21:35:30

himera_neo
Понять не могу при чём тут форумное общение к уважению государственного языка. Ты хочешь тренироваться в украинском - тренируйся. Я в школе натренировался, мне не интересно. Отношусь к знанию украинского, как к само-собой разумеющейся вещи для любого жителя Украины, о которой даже не стоит и вспоминать.
himera_neo

Пт сен 10, 2010 08:23:02

Сэнсэй
Повторюю: НІХТО УКРАЇНСЬКУ МОВУ НА УКРАЇНІ НЕ ВІДМІНЯВ! І не треба ухвалення рівноправної російської мови вважати знищенням української. А якщо, друже Сенсею, ти так турбуєшься за збереження РІДНОЇ мови, то чомуб самому не почати її зберігати.

Сэнсэй писал(а):Ты хочешь тренироваться в украинском - тренируйся. Я в школе натренировался, мне не интересно.

Це похвально, що ти натренувався у школі і тобі українська мова не цікава. Але мені не зрозуміло, чому тебе бентежить новий законопроект по російській мові, якій ти користуєшся у повсякденні. Це нагадує "козли проти капусти", "ведмеді проти меду", "українці проти сала", "хвойди проти грошей" :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:
BOD|A

Пт сен 10, 2010 11:02:10

himera_neo писал(а):Це нагадує "козли проти капусти", "ведмеді проти меду", "українці проти сала", "хвойди проти грошей"

Жжеш :smile: А как по украински переводится слово "трясця" :smile: Слыхал его кучу применений, больше всего понравилось из т/с. "Леся+Рома" "Трясця твоїй матері" :smile: :smile:
Сэнсэй

Пт сен 10, 2010 11:12:15

himera_neo
Да всё ты прекрасно понимаешь :)
Если бы в законопроекте говорилось, что "дозволяється користуватись російською мовою у повсякденному житті" - то никто и не против, мало того, всех бы удивило, что такой законопроект вообще появился. А когда говорится что в ГОСорганах ГОСязык необязателен - это нонсенс.
himera_neo писал(а):А якщо, друже Сенсею, ти так турбуєшься за збереження РІДНОЇ мови, то чомуб самому не почати її зберігати.


Я не переймаюсь збереженням РІДНОЇ української мови, тому що для мене рідна - російська. Щиро вважаю, що збереження української мови на 100 відсотків залежить від її викладання у школах і від міцності позицій мови на державному рівні (обов`язкове використання мови в офіційному документообігу). На побутовому рівні, до якого я відношу і форумне спілкування, будь-яке примушування до використання тієї чи іншої мови є прямим посяганням на права і свободи громадян. Наприклад, під час літньої спеки я дозволяв собі ходити по квартирі в одніх трусах (у двох трусах було жаркувато), але мені і на думку не спадало заявитися у такому вбранні на ділову зустріч чи в державні органи влади. Особисте - це особисте.

himera_neo писал(а): і тобі українська мова не цікава.

Мені вона цікава, як мова моєї держави, не більше і не менше. Мені не цікавий процес дихання, я підсвідомо дихаю - і все. Так само підсвідомо кожен громадянин повинен знати мову своєї держави, на мою думку.
irina

Пт сен 10, 2010 11:49:45

Полностью поддерживаю мнение Сэнсэя.Что ни слово,то попадание в "10".
Сами говорим в быту на русском,а на работе вся документация -на украинском.И нет проблем.Просто есть люди,которые не хотят напрягаться и выучить, пусть минимально, гос.язык( для работы).
himera_neo

Пт сен 10, 2010 11:54:09

Сэнсэй
Друже, давай залишимося при своїх)))))) тим більш що для мене мовне питання у теперішньому стані держави - передостаннє. Цей законопроект був призначений для закріплення східного електорату та Криму за ВФ і не більш того. Але мені це не бридко, тим більш що цей закон дозволить і мені і моєму другові Сенсею меньш часу витрачати на документообіг, а більше спілкуватися тут)))))))
Сэнсэй

Пт сен 10, 2010 12:07:03

himera_neo
Лично я надеюсь, что запорожское решение отменит суд, как отменил 2 предыдущих аналогичных решения. Лично у меня документооборот на украинском отбирает столько же времени, как и на русском, экономии времени нет. Предвыборная тема русского языка настолько заезжена, что только последние лохи могут изменить свои электоральные симпатии на основе этого. Кстати, а где авторские отчисления от ВФ в сторону пани Витренко? Ведь страдающий русский язык - это её конёк :)
irina
Спасибо, значит я не один такой странный :)
himera_neo

Пт сен 10, 2010 12:22:37

irina писал(а):Просто есть люди,которые не хотят напрягаться и выучить, пусть минимально, гос.язык( для работы).

я перепрошую, але яка у вас професія? Тому що, наприклад, вивчити "минимально гос язік для работи" у медицині неможливо)))))) потрібно володіти на усі 100%, тому що "мінімальне" воління може коштувати життя. А якщо гарний хірург буде витрачати часи на переклад історій хвороби на рідну мову, копатися у спеціалізованих словниках(ЯКИХ ДО РЕЧІ НЕМА) - то коли він буде працювати? Я суджу по собі - я сносно володію українською, завжди вівчав її у школі, неодноразово був призером олімпіад по українській мові. Але на роботі (судова експертиза) коли потрібно давати Висновки для відправки до Київа (обов"язково на українській мові) я витрачаю купу часу на пошук неіснуючих словників і дуже часто сам видумую УКРАЇНСЬКІ судово-медичні терміни, так як повторюю СЛОВНИКІВ НЕМА!!!!!

Добавлено спустя 7 минут 53 секунды:

Сэнсэй писал(а):а где авторские отчисления от ВФ в сторону пани Витренко?

сьогодні ввечері запитаю дружину ВФ, коли зустрінемося у Амсторі. Я її там через день бачу. Все купує сама, з нею лише один охоронець-водій. Їздить на мінівені хонда))) Звичайна Українська жінка)))
Сэнсэй

Пт сен 10, 2010 13:01:37

himera_neo писал(а):Я її там через день бачу.

Ну, слава Б-гу, жива :) А то её Президент так далеко затусовал, что даже журналисты начали волноваться всё ли с ней в порядке. Сильно портила и без того не идеальную президентскую картинку :)

himera_neo писал(а):неодноразово був призером олімпіад по українській мові

Ты знаешь, что я уже многократно поддерживал на форуме твоё стремление к изучению языка, особенно с оглядкой на регион твоего проживания. Но, не обижайся, олимпиады проводились в городе Донецке?
himera_neo

Пт сен 10, 2010 13:08:53

Сэнсэй писал(а):Но, не обижайся, олимпиады проводились в городе Донецке?

а деж ще? Я все життя прожив у Донецьку!!! Мій класний керівник з 4-го класу була вчителька української мови - Валентина Миколаївна. За вуха нікого не тягла вчити - кожен міг за запитом батьків відмовитися від навчання, але у нашому класі, да й по школі не вивчання української було скоріш виключенням - єдиниці. Моя бабуся (царство їй небесне) 34 роки вивчала дітей російській мові, але саме вона настояла на вивченні української. Ми не з іншої планети, у нас теж проводяться і зараз олімпіади по українській мові, мій син навчається у українському ліцеї.
Сэнсэй

Пт сен 10, 2010 13:17:00

himera_neo писал(а):а деж ще? Я все життя прожив у Донецьку

Вопросов нет :wink:
krus

Вт сен 14, 2010 15:53:21

Вот еще мнение:
http://www.unian.net/ukr/news/news-395700.html
Dimon L

Ср сен 15, 2010 13:22:03

himera_neo

Не рви сердце, твоя позиция ясна и понятна, тем более она я уверен почти на 90% аналогичная и у остальных жителей юго-востока Украины!!!! :D
Write comments