Write comments

Запобіжники розетки та китайський адаптер

Сб дек 09, 2017 21:53:55

Купив на алі такий девайс https://ru.aliexpress.com/item/12V-24V-2-1A-Universal-2-Ports-Dual-USB-Car-Cigarette-Lighter-Power-Socket-Charger-Adapter/32826294776.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6Av91S

При ввімкненні одразу з навантаженням-відеореєстратором він у мене не ввімкнувся, бо причиною став згорівший запобіжник розетки.

Це був F2 Power socket, заміни під рукою не було, тому дослідив, що в блоку запобіжників ще є F14 RR Power socket.

Так як задньої розетки я у себе не бачив, тому запобіжник був замінений.

2 питаннячка.

1. Може дійсно десь та задня розетка є, а я її ніколи ніде не бачив? Якщо її нема, то навіщо запобіжник там стоїть, можна тоді туди нічого в заміну не ставити?

2. Другий раз не хочеться китайський девайс знову вставляти. Прозвонив, то в одному напрямку полярності безмежний опір, в другому напрямку 12 Ом. Хтось знає, то КЗ чи так і повинно бути? Може поставити 20 А запобіжник замість штатного 15 А?
mutexx

Re: Запобіжники розетки та китайський адаптер

Сб дек 09, 2017 23:10:57

мое мнение по 2 вопросу - в морг или на исследование. 12 Ом это конечно не КЗ, тем более в обратном направлении бесконечность, но подозрительно мало. Предохранитель менять смысла тоже нет, 15А обеспечивает мощность 15А*12В=180Вт, а зарядник, по оптимистическим китайским прогнозам выдает, 2.1А*5В=10.5Вт. Даже если учесть все потери, запас десятикратный
Airman

Re: Запобіжники розетки та китайський адаптер

Вс дек 10, 2017 00:44:51

yan2k писал(а):При ввімкненні одразу з навантаженням-відеореєстратором він у мене не ввімкнувся, бо причиною став згорівший запобіжник розетки.


У меня тож такое было - горел пред-ль то в "папе", то авт-ный. Эмпирическим путем и путем активного траблшутинга выявил неисправный провод питания видеорегистратора. Устранено путем замены оного.
Цена вопроса на радиорынке (хде я в процессе тр-шутинга купил штук 10 пр-лей в "папу" аж по 2 грн. каждый :sad: ) - 150 грн.
mutexx

Re: Запобіжники розетки та китайський адаптер

Пн дек 11, 2017 10:36:50

кстати, забыл напомнить. Стандартный подход к подключению "подозрительной" нагрузки, если нет желания жечь предохранители, это включение нагрузки через обычную лампу накаливания, в данном случае 12В. Мощность лампы подбирается опытным путем, но для usb зарядки достаточно несколько ватт. Если в нагрузке будет чрезмерно пониженное сопротивление просто загорится лампочка, а не сгорит предохранитель. Можно погуглить "лампочка как ограничитель тока"
Write comments