Интернет, Мобильная связь, ПК, КПК, и все в том же духе.
Write comments

Re: Власна енергобезпека

Пн сен 16, 2024 10:07:20

oreh
Теж так думав спочатку. Перевірив давно, відкривши дверцята при знятій з охорони сигналізації - не приїзжали. Лазив кілька разів: і коли просто міняв акум на новий, і коли підкидував кабельок для живлення PON-терміналу. Охоронна контора - одна з найбільших в Україні.
BIS

Re: Власна енергобезпека

Пн сен 16, 2024 11:38:43

Купив 10 шт панельок AE425CMD-108BDS по 4100 грн. Таки вже не такі ульотні ціни як в липні/серпні були.
sp.jpg

Тепер лишилось дочекатись кріплення для панелей та людей, що вміють по дахам лазить :)
І ще десь їде з китаю аккум. Вже їде більше двох місяців. От гадаю чи приїде і що там буде за аккум :)
А ще в процесі облаштування заземлення, новий щиток і хочу перенести лічильник з гаража на стовп. Так що роботи ще багато. Сподіваюсь за місяць-два впоратись.
Сэнсэй

Re: Власна енергобезпека

Пн сен 16, 2024 14:04:57

BIS
При наших пасмурних зимах, схоже, що зможеш мінімум з півкіловатта вдень отримати з всієї купи панелей разом. Правильний підхід. А влітку будеш надлишок сусідам продавати :smile: До речі, щось таке читав, що "зелений тариф" наче відмінили і тепер не можна продавати надлишок державі по смачним цінам. Чи плутаю?
BIS

Re: Власна енергобезпека

Пн сен 16, 2024 17:39:46

Сэнсэй
Так, взимку з сонцем тяжко :( Але якщо світла не буде взагалі, то на роутери вистачати повинно. Споживання у мене я б сказав дуже помірне.
На рахунок зеленого тарифу, то в ньому зараз особливого сенсу немає.Хіба що ставити 30кВт станцію. Наскільки мені пояснили механізм після останніх змін... Ти продаєш по 4,36, а якщо береш з мережі, то по комерційним розцінкам. Тому при невеликій потужності різниця між генерацією і власним споживанням дуже невелика. Потім при відключеннях світла ти не можеш продавати в мережу взагалі. А ще куча паперів і заміна лічильника теж потягне копієчку.
Тому я взяв дешевий інвертор без можливості віддавати в мережу. Можливо в майбутньому передумаю і поміняю на щось інше. І місця на криші вистачить ще для одного такого стрінга панелей. Але поки так. Сподіваюсь поміститись в 3-3,5 к$. Щоб це окупилось в найближчому майбутньому я маю сумніви :) Але зимувати буде спокійніше. І може років через 5-8 буде своя халявна енергія.
oreh

Re: Власна енергобезпека

Пн сен 16, 2024 23:27:26

Сэнсэй писал(а):oreh
Теж так думав спочатку. Перевірив давно, відкривши дверцята при знятій з охорони сигналізації - не приїзжали. Лазив кілька разів: і коли просто міняв акум на новий, і коли підкидував кабельок для живлення PON-терміналу. Охоронна контора - одна з найбільших в Україні.

Я теж перевіряв :))) харківська охорона та безпека приїхала :(
Ну і звичайно "при знятій з охорони", а як ще?
Сэнсэй

Re: Власна енергобезпека

Вт сен 17, 2024 09:39:35

oreh
Мабуть, регіональні особливості :)
Я мав на увазі, що, коли спрацювання на відкриття дверцят пристрою йде НЕ при знятому з охорони режимі, то приїдуть 100%. А коли при знятому - то от до мене не приїзжали. Можливо, через те, що я там ковирявся в години активних відключень світла, коли у людей масово здихали акуми в таких сигналках через годину-дві роботи і по місту був шквал якихось повідомлень на центральний пульт охорони про події на сигналках. А от колись забув зачинити вікно і почався майже ураган з роздуванням тюлі на вікнах - так приїхали миттєво і попередили (безкоштовно) в перший і останній раз :smile:
Сэнсэй

Re: Власна енергобезпека

Вт сен 17, 2024 09:47:28

BIS писал(а):І ще десь їде з китаю аккум. Вже їде більше двох місяців. От гадаю чи приїде і що там буде за аккум

А який замовляв? І чому саме такий?
BIS писал(а):І може років через 5-8 буде своя халявна енергія.

А який взагалі термін служби у сонячних панелей? Читав, що й у них є деградація і що є два основних типи технологій виробництва самих панелей, між якими досить суттєва різниця у експлуатації. Сильно не вчитувався, бо поки що таких планів не маю
Сэнсэй

Re: Власна енергобезпека

Вт сен 17, 2024 16:10:53

Сэнсэй писал(а):Поки що готую пост зі своїми "ноу-хау", бо всю голову зламав, поки придумав як все зробити, щоб і дірку в стіні не бити під кабель.

Знайшов відкладені рік тому фотки про Старлінк, нарешті дійшли руки.
Як я вже писав у стартпості, антену Старлінка є сенс ставити лише у місці, з якого є чисте небо по горизонталі в секторі з +50 градусів від Півночі до -50 градусів від Півночі. І при цьому небо чисте повинне бути від вертикалі хоча б градусів 45. Інакше - одні супутники будуть залітати за перешкоди а інші не встигатимуть з'явитись у такому секторі, що відразу дасть пропадання інтернету від кількох секунд до кількох хвилин. Про якісь нормальні онлайн-дзвінки чи конференції можна відразу забути.
Ідеально - коли є доступ на дах, але у містах життя не таке просте. Найпопулярніші види кріплень антени на стіну - за допомогою штатної "ноги" та кронштейнів від кондиціонера (зверху на картинці) або через адаптер на кронштейн супутникової тарілки. Є в продажу моднячі спеціалізовані саме під Старлінк кронштейни за всі гроші світу, але це ж не наш метод.
3.jpg

Край штанги антени від версії 2 (прямокутна велика) - діаметром 34,2 мм. Кріплення супутникових антен бувають діаметром 36 мм і 40+. Рекомендую брати 40+ для товщої стінки надрукованого адаптера і довжиною виносу від стіни 60+ см. Бачив у продажу телескопічні/розкладні кронштейни з виносом 100+ см для тих, у кого зверху багато понавішано кондішенів-козирьків-балконів. На ОЛХ легко знаходяться 3D-друкарі, які можуть надрукувати Вам адаптер під будь-який діаметр. Далі я просто зафіксував через просвердлений отвір дрібним саморізом цей адаптер, там є утовщення, в яке й входить саморіз. Кілька великих дюбелів/анкерів у стіну - і готово.
01.jpg


4.jpg


І найцікавіший момент: вивід кабелю на вулицю. Найтупіше - пробурити наскрізну дірку діаметром 16 мм і потім зайве термоізолювати. Та мені щось ця ідея зовсім не подобалась, тому знайшов класний вихід: у пластикових вікон є дренажні отвори, які виводять конденсат від склопакету на вулицю. Тобто, дірка з середини вікна назовні вже є, її треба тільки допрацювати, розширивши до розміру коннектора 15х10 мм. Краще засвердлитися свердлом 10-12 мм і потім ним горизонтально пошарудіти, зробивши отвір овальним необхідного розміру. А замість отвору у кімнату можна лише зробити канавку у пластику свердлом 6 мм. Кабель в канавку лягає щільно, нічого з вікна не дме і стіни цілі. І штатний кабель різати-паяти не потрібно.
2.jpg
BIS

Re: Власна енергобезпека

Ср сен 18, 2024 10:31:22

Сэнсэй писал(а):
BIS писал(а):І ще десь їде з китаю аккум. Вже їде більше двох місяців. От гадаю чи приїде і що там буде за аккум

А який замовляв? І чому саме такий?

48в 100Ah. Якщо приїде і буде все нормально, то поділюсь посиланням.
Чому такий? Тому що 908$, а не 1500-1700 як у нас тоді просили ( і їх не було в наявності) :)
Але це ризик, так як невідомо що тобі можуть прислати.
Це відносно невеликий аккум. Якщо не насилувати його максимальними токами розряду то прийдеться при відключеннях слідкувати щоб не вмикали пару потужних приладів одночасно.
Але в режимі сонце + батарея + за необхідності мережа повинно вистачати на три сезони відносної економії споживання з мережі.
Як буде на практиці подивлюсь.
Сэнсэй писал(а):
BIS писал(а):І може років через 5-8 буде своя халявна енергія.

А який взагалі термін служби у сонячних панелей? Читав, що й у них є деградація і що є два основних типи технологій виробництва самих панелей, між якими досить суттєва різниця у експлуатації. Сильно не вчитувався, бо поки що таких планів не маю

Ну панелі теж не дуже є з чого зараз вибирати по адекватній ціні. При тому що відмінили мито і ПДВ ціни не дуже вниз покотились :( Тому взяв те що було в наявності не за всі гроші світу.
https://ae-solar.com/documents/solar_panels/Meteor/AE_CMD-108BDS_420W-440W_Ver24.1.1.pdf
sp_lifetime.jpg

Малюють таке. Якщо доживу, то перевірю :)
Сэнсэй

Re: Власна енергобезпека

Ср сен 18, 2024 22:14:57

BIS писал(а):48в 100Ah

LiIon? LiFePO4?
BIS писал(а):Малюють таке. Якщо доживу, то перевірю

Класно малюють! Трохи почнеш відчувати їх деградацію лише років через 20 :mrgreen:
Почитав загальне про твої N-type TOPCon - так це дуже передова технологія з цілим вагоном покращень :umn:
BIS

Re: Власна енергобезпека

Чт сен 19, 2024 08:22:10

Сэнсэй писал(а):
BIS писал(а):48в 100Ah

LiIon? LiFePO4?

LiFePO4
Але маю підозру, що він може так і не доїхати. Вже термін поставки майже вичерпаний. Почекаю ще тиждень та буду мабуть подаватись на refund :(
Х.З. Я раніше на алікі дорожче 300 баксів нічого не брав. А тут і сума не маленька. Але порівняно з нашими спекулянтами ціна була заманлива. Я повівся.
Зараз у нас пропозиція аккумів побільшала порівняно з липнем. Сподіваюсь що зможу й тут купити, якщо китайці не пришлють.
oreh

Re: Власна енергобезпека

Чт сен 19, 2024 10:23:13

Сэнсэй
треба було мені, мабуть, відключити, дочекатися доки розряджеться аккум і тоді лізти :))))
взагалі-то, якщо грамотно зроблено, і таке можно при включенні відслідити, але щось сумніваюсь...
Write comments